ASHTANGA VINYASA JOGA

AVY to system praktyki, przekazany współczesnemu światu przez Sri K.Pattabhi Joisa. Fundamentem praktyki jest płynne wykonywanie asan według niezmiennej sekwencji i łączenia każdego ruchu z oddechem.

 

AVY to niezwykły system praktyki, który różni się od pozostałych metod. Pomimo tego, że asany są takie same, to znacznie różni się podejściem do praktyki i tego co chcemy dzięki niej uzyskać. Nie chodzi tylko o to, żeby pracować z ciałem, ale także o to, żeby działać też na poziomie ducha, żeby oczyszczać umysł z nadmiaru myśli i stymulować rozwój świadomości.

 

AYV sięga korzeni w Mysore, w południowych Indiach i występuje tam do dziś. Obecnie prowadzona przez wnuka Patabhi joisa – Sharata Joisa, kiedyś KPJAYI-K.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute a teraz jako Sharath Yoga Centre. Dzięki temu, że Pattabhi Jois postanowił nauczać również ludzi z Zachodu, to AVY stała się osiągalna dla zachodnich cywilizacji i obecnie jest jednym z najpopularniejszych systemów praktyki jogi na świecie, będąc jednocześnie jednym z najstarszych.

 

Wyjątkowość systemu AVY polega na stałości sekwencji asan wykonywanych podczas codziennej praktyki. Każdy uczeń zapamiętuje daną sekwencję i wykonuje ją samodzielnie, w rytmie swojego oddechu. Nauczyciel wskazuje uczniom kolejne asany, uczy ich sekwencji krok po kroku, motywuje i pomaga w rozwijaniu się na macie, co przekłada się na życie codzienne.

JAK DOŁĄCZYĆ DO NASZEJ SZKOŁY?

Wybierz odpowiedni program dla siebie.

Dla początkujących, którzy chcą spróbować swoich sił na macie przygotowaliśmy „Twoją pierwszą lekcję Jogi” i „Miesięczny kurs „.

Dla już praktykujących, proponujemy program miesięczny, pół roczny lub roczny.

Tutaj sprawdź grafik, nadchodzące wydarzenia, wyjazdy i zapisz się na zajęcia.

TWOJA NAUCZYCIELKA

Ewelina Bejgrowicz – Autoryzacja KPJAYI LEV 1

 

 

Praktykuje Ashtanga Jogę nieprzerwanie od ponad 19 lat. Już jako nastolatka zaczęła interesować się jogą,  bardzo szybko zaczęła uczyć i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi. Od kiedy dowiedziała się, że jedyny na świecie instytut Ashtanga Jogi mieści się w Indiach zapragnęła tam pojechać i studiować jogę u źródeł.

 

w 2015 roku odbyła swoją pierwszą podróż do Indii. W 2018 roku podczas swojej trzeciej podróży do Instytutu, jej Guru, ofiarował jej tak zwany „blessing” (autoryzację z www.kpjayi.org ) czyli pozwolenie do nauczania w tradycyjnej metodzie.

 

Swoją podróż w głąb siebie zawdzięcza swojej mamie, która poświęciła jej swój czas i miłość, aby mogła realizować swoje marzenia oraz swoim wszystkim nauczycielom, którzy przekazali jej odpowiednie narzędzia do rozwoju.

 

Ewelina jest jedną z nielicznych w Polsce autoryzowanych nauczycielek Ashtanga Jogi, która daje możliwość swoim studentom nauki o poranku i popołudniami przez 6 dni w tygodniu.

 

Uważa, że Ashtanga Joga jest dla każdego niezależnie od wieku, typu ciała i elastyczności. Każdy uczeń jest dla niej bardzo ważny. Motywuje, wspiera i zawsze chce pomagać.

 

Shala Eweliny mieści się w centrum miasta, w pobliżu płynie rzeka Młynówka, która przy otwartych oknach szumi jak mantra. Warunki, które stworzyła na Shali dają możliwość pełnego skupienia, relaksu i wyciszenia.

 

Ewelina również jest studentką i zawsze nią pozostanie. Studiuje jogę ze swoim ulubionym, oddanym nauczycielem Matim Guerra z Chile ( KPJAYI Lev 2 ) za co jest bardzo wdzięczna, a jak tylko jest to możliwe, wraca do Indii aby kontynuować praktykę w Instytucie pod okiem swojego Guru Sharatha Joisa.

 

Oprócz regularnych zajęć, Ewelina organizuje liczne warsztaty i programy z autoryzowanymi nauczycielami (Max Czenszak, Taylor Hunt, Mati Guerra, Justyna Jaworska, Mark Flint).

#dozobaczenianamacie

Poznajcie Ewelinę